Godziny pracy biura od 09:00 do 16:00

+48 91 311 11 12

Godziny pracy biura od 09:00 do 16:00

Kontakt:

+48 91 311 11 12

Apartamenty Laguna

Świnoujście – rozrywka i atrakcje w mieście

Świnoujście to piękne i wyjątkowe nadmorskie miasto położone w najdalej wysuniętej na północny Zachód części naszego kraju. Szeroka piaszczysta plaża, bliskość Niemiec, regularne promy wycieczkowe do Szwecji, a także XIX-wieczne zabytki oraz bogata oferta rozrywek sprawia, że jest to miejscowość tłumnie odwiedzana przez turystów.

Plaża i rozrywki w Świnoujściu – sprawdź atrakcje świnoujscie

Świnoujście to miejscowość położona nad Morzem Bałtyckim, która zachwyca przyjezdnych szeroką, piaszczystą plażą. Świnoujście ma najszerszą plaże na polskim wybrzeżu, a do tego plaża ta wciąż się poszerza z powodu zjawiska cofania się wody. Średnia temperatura wody i powietrza na plaży w Świnoujściu jest wyższa niż w innych miejscowościach nad Bałtykiem, a łagodne zejście dna morza sprawia, że plażowanie jest miłe, przyjemne i bezpieczne, przede wszystkim dla najmłodszych. Sprawdź atrakcje świnoujscie.

Odważni turyści chętnie odwiedzają także pobliską plażę dla nudystów wyznaczoną przy linii granicznej Świnoujście – Ahlbeck. Świnoujskie plaże są czyste i bezpieczne dla wczasowiczów, co potwierdza od lata nadawany certyfikat Niebieska Flaga (plaża zachodnia). Jeśli interesują Cię atrakcje na świnoujskiej plaży zarezerwuj wcześniej niedrogi nocleg lub komfortowy apartament swinoujscie na wczasy dla całej rodziny.

Zabytki i historia Świnoujścia

Dla miłośników historii oraz zabytków Świnoujście stanowi ciekawy cel wyprawy – można zwiedzić tu liczne zabudowania pamietające XIX wiek, kiedy to miasto pełniło funkcję ważnego ośrodka portowego. Również w XIX wieku miasto było słynnym uzdrowiskiem, do którego zjeżdżali kuracjusze z tej części Europy. Tak jest zresztą obecnie – Świnoujście ma status uzdrowiska oferującego dobrodziejstwa wynikające z nadmorskiego położenia oraz bliskości unikalnych terenów przyrodniczych.

Zachęcamy do zapoznania się z zabytkami Świnoujścia oraz pobliskiej wyspy Uznam i wyspy Wolin: latarnia morska, dzielnica nadmorska w stylu retro, XIX-wieczna stocznia, największy w kraju Park Zdrojowy, XVI-wieczny kościółek w Karsiborze i wiele innych.

 • Wakacje i urlop w Świnoujściu
 • Atrakcje Świnoujścia
 • Zabytki Świnoujścia
 • Plaża w Świnoujściu
 • Apartamenty Świnoujście Centrum
 • Jesteśmy członkiem:

  Akceptujemy:

  Visa Mastercard

  Współpraca z:

  Edomzil Atraveo Booking.com Home Away
  RABAT 50 zł RABAT 50 zł RABAT 50 zł RABAT 50 zł RABAT 50 zł RABAT 50 zł
  RABAT 50 zł!