Godziny pracy biura od 09:00 do 16:00

+48 91 311 11 12

Godziny pracy biura od 09:00 do 16:00

Kontakt:

+48 91 311 11 12

Apartamenty Laguna

Gastronomia w Świnoujściu

Moc kulinarnych atrakcji w Świnoujściu

Świnoujście to miasto o niezwykłej lokalizacji. Jako jedyne w Polsce położone jest na wyspach: 3 większych - Uznam, Wolin i Karsibór oraz 41 małych, niezamieszkanych przez człowieka. Może dzięki wyjątkowemu położeniu jedzenie w Świnoujściu smakuje tak dobrze? Szeroki przekrój restauracji sprawi, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – a kwatery Swinoujscie kierują się tą samą zasadą.

Eleganckie restauracje i klimatyczne knajpki

O najlepsze restauracje w danej lokalizacji warto zapytać miejscowych, którzy wiedzą, gdzie potrawy są wyśmienite, a klienta traktuje się z sympatią. Restauracje w Świnoujściu oferują niemal wszystkie rodzaje kuchni. Po zwiedzaniu możesz wybrać się na obiad do lokalu serwującego dania włoskie, azjatyckie, polskie czy typowo lokalne. Pobyt nad morzem nie byłby udany, gdyby nie pyszne potrawy ze świeżo poławianych ryb i owoców morza. Do charakterystycznych dla regionu przysmaków należą m.in.: ryba faszerowana warzywami czy naturalnie wędzona, a także szczupak a'la schabowy. Restauracje w Świnoujściu ulokowane są głównie w centrum i na wybrzeżu. Niekiedy warto przejść dłuższą trasę – zwłaszcza, gdy pogoda w Świnoujściu dopisuje - by spośród mijanych lokali wybrać ten właściwy.

Odkrywając ciekawe miejsca i nowe smaki

W Świnoujściu ciekawe miejsca nie należą do rzadkości. Decydując się na noclegi w tej pięknej miejscowości, nie omieszkaj zobaczyć najwyższej nad Bałtykiem latarni morskiej, z której roztacza się wspaniały widok na otaczającą miasto naturę. Będąc na wybrzeżu, odwiedź również zabytkową dzielnicę nadmorską - pośród pięknych budynków poczujesz klimat XIX-wiecznego kurortu. Interesujące dzieła architektury położone są również przy Cesarskiej Promenadzie Spacerowej, która zachęca do odbywania wielogodzinnych przechadzek. Po długim zwiedzaniu należy uzupełnić siły porcją wyśmienitego lokalnego jedzenia. Dobra restauracja Świnoujście nie jedna. Wiele z nich oferuje zachodniopomorskie przysmaki, czyli potrawy złożone głównie z ryb.

Zakwaterowanie w pobliżu restauracji

Wybierając noclegi Świnoujście, postaw na komfort i wysoką jakość. Apartamenty Laguna polecane są przez wielu turystów ze względu na przestrzeń, wygodę, a także bliskie położenie atrakcji turystycznych. Apartamenty w Swinoujsciu znajdują się również niedaleko dobrych restauracji, oferujących potrawy regionalne i wielu kuchni świata. Jeśli chodzi o Świnoujście mapa restauracji, w tym mieście roi się od często odwiedzanych przez turystów lokali. Polecić można zwłaszcza te, które wyspecjalizowały się w podawaniu dań kuchni zachodniopomorskiej. W końcu wybierając się w podróż, warto spróbować nowych, pozwalających poznać kulturę regionu smaków. Najlepsze restauracje często okazują się niepozorne - ukryte w wąskich uliczkach nie przyciągają krzykliwymi szyldami. Kiedy spędzasz wakacje w Świnoujściu, warto podpytać miejscowych o lokale, które pozostaną w twojej pamięci na długo.

Więcej atrakcji w Świnoujściu

Jesteśmy członkiem:

Akceptujemy:

Visa Mastercard

Współpraca z:

Edomzil Atraveo Booking.com Home Away
RABAT 50 zł RABAT 50 zł RABAT 50 zł RABAT 50 zł RABAT 50 zł RABAT 50 zł
RABAT 50 zł!