Godziny pracy biura od 09:00 do 16:00

+48 91 311 11 12

Godziny pracy biura od 09:00 do 16:00

Kontakt:

+48 91 311 11 12

Apartamenty Laguna

Historia Międzyzdrojów

Wczasy w Międzyzdrojach – modne od niemal 200 lat

Co zobaczyć w Międzyzdrojach? Tym, co głównie przychodzi do głowy, gdy myśli się o tym nadbałtyckim mieście jest plaża w Międzyzdrojach. Nic dziwnego, miasto w końcu stanowi cel podróży turystów, spragnionych wypoczynku nad morzem, już od prawie 200 lat! Jednak historia miejscowości jest o wiele starsza i wiele mówi o jej obecnym charakterze. Warto więc o Międzyzdrojach wiedzieć jak najwięcej, by w pełni docenić zabytki w Międzyzdrojach, które zresztą cieszą się niemałym zainteresowaniem.

Pierwsze dokumenty świadczące o istnieniu osady - początek XII wieku

Najstarsze ślady bytności człowieka na wyspie Wolin pochodzą już z epoki kamienia. Było to atrakcyjne miejsce ze względu na doskonałą lokalizację dla potrzeb rybołówstwa. Akt fundacyjny z 1186 roku, wydany przez księcia pomorskiego Bogusława I, zatwierdza przyznanie ziem na wyspie Kościołowi. Zaś pierwsze użycie nazwy miejscowości, o brzmieniu bardzo podobnym do dzisiejszego, datuje się na XV wiek. Wtedy powstała karczma, będąca ważnym punktem na szlaku handlowym. Wynika z tego, że noclegi w Międzyzdrojach są dostępne już od kilku wieków.

Oferowane przez Międzyzdroje wczasy – gwarancja wypoczynku

Wojenne zawieruchy nie omijały Pomorza. Na przestrzeni dziejów tereny te przechodziły z rąk do rąk, należały do Prus, Szwecji, Polski. Początkowo, Międzyzdroje były miejscowością o charakterze rolniczym i rybackim. Od XVIII wieku zaczęła się jednak moda na wyjazdy nad morze, w celach zdrowotnych i wypoczynkowych. Piękna pogoda w Międzyzdrojach i przyjazny mikroklimat oraz wysoka, jak na Bałtyk, temperatura wody, stanowiły o atrakcyjności miasta. W połowie XIX wieku miejscowość jest już nowoczesnym kurortem. Oferowane przez ludzi zamieszkujących Międzyzdroje kwatery prywatne, hotele i pensjonaty sprawiły, że baza noclegowa rozwijała się bardzo prężnie, przyciągając każdego roku coraz więcej turystów. Wychodząc temu naprzeciw, władze i mieszkańcy dbali o zapewnienie przyjezdnym jak najlepszych warunków do wypoczynku. W 1902 roku Międzyzdroje zyskały połączenie kolejowe, istniała już wtedy promenada oraz dom i park zdrojowy z wieloma egzotycznymi gatunkami drzew. Rok 1906 to natomiast budowa molo Międzyzdroje. Miasto mocno ucierpiało podczas I i II wojny światowej. Podczas odbudowy starano się jednak zachować wypoczynkowy charakter miejscowości. Udało się!

Najlepsze oferowane przez Międzyzdroje kwatery

Wiadomo, że tak jak każde tego typu miasto, dla przyjezdnych noclegi Międzyzdroje proponują w różnych cenach. Dzięki temu każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Największą popularnością cieszą się wygodne apartamenty w Międzyzdrojach. Na przykład Apartamenty Laguna dysponują siecią przeznaczonych pod wynajem kwater. To komfortowe, luksusowo wyposażone pokoje, w dogodnie położonych punktach miasta, gwarantujące odpoczynek i relaks po dniach pełnych wrażeń i atrakcjach, będących wizytówką Międzyzdrojów. Sprawdź ofertę miasta i wybierz najlepszy apartament w Międzyzdrojach.

Więcej atrakcji w Międzyzdrojach

Jesteśmy członkiem:

Akceptujemy:

Visa Mastercard

Współpraca z:

Edomzil Atraveo Booking.com Home Away
RABAT 50 zł RABAT 50 zł RABAT 50 zł RABAT 50 zł RABAT 50 zł RABAT 50 zł
RABAT 50 zł!