Godziny pracy biura od 09:00 do 16:00

+48 91 311 11 12

Godziny pracy biura od 09:00 do 16:00

Kontakt:

+48 91 311 11 12

Apartamenty Laguna

Molo w Międzyzdrojach

Molo - prawdziwa gwiazda Międzyzdrojów

Wszystkie drogi w mieście prowadzą na… molo w Międzyzdrojach. Każdego turystę prędzej czy później zachwyci malownicza plaża w Międzyzdrojach, której ukoronowaniem jest ten słynny obiekt. Kto powiedział, że zabytki w Międzyzdrojach nie cieszą się popularnością? Molo to ulubione miejsce spacerowiczów to gwarancja świeżego powiewu bryzy na twarzy, zapierających dech w piersiach widoków i przyjemnego szumu fal. Wczasy w Międzyzdrojach to prawdziwa przyjemność. Zadbaj o wygodny nocleg w Międzyzdrojach i odwiedź najpiękniejsze zakątki miasta.

Na przekór żywiołom - krótka historia budowy molo w Międzyzdrojach

Aby cieszyć się bliskością molo, warto wybrać nocleg wśród ofert kwater prywatnych w Międzyzdrojach. Obiekt ten ma za sobą dość burzliwą historię. Pierwsze drewniane molo mieszkańcy Międzyzdrojów wybudowali w 1884 roku. Już wtedy podejrzewano, że atrakcja spodoba się odwiedzającym kurort. Budowla oddana do użytku w 1906 roku faktycznie przyciągnęła rzeszę zwolenników. Przy molo cumowały statki, a przytulne, pobliskie kawiarenki tętniły życiem. Niestety, dalsze losy budowli nie układały się pomyślnie. W trakcie I wojny światowej molo zostało wysadzone. W kolejnych latach istnienia wielokrotnie dawała o sobie znać siła bałtyckich sztormów. Mocą determinacji mieszkańców atrakcja była jednak zawsze odbudowywana. Ostateczny wygląd molo to zasługa dwuetapowej odbudowy ukończonej w 2005 roku. Świadkami trudnej historii są dwie charakterystyczne białe wieżyczki przy wejściu. Zamieszkując w apartamentach w Międzyzdrojach, będziesz mógł wybierać się na częste, relaksujące spacery po molo, które wlicza się w główne atrakcje w Międzyzdrojach.

Spacerem przez molo...

Symbol Międzyzdrojów należy do najdłuższych tego typu budowli w Polsce - jego długość wynosi prawie 400 m. Żelbetonowa konstrukcja posiada status przystani morskiej. Spacerowicze podczas przechadzek mogą cieszyć się piękną panoramą Zatoki Pomorskiej. Widok z molo jest równie niesamowity o każdej porze roku. Odwiedzający mogą cieszyć się darmowymi spacerami w głąb morza. Miejsce cieszy się romantyczną aurą, dlatego wielu zakochanych na pamiątkę i w dowód miłości zawiesza kłódki na poręczach. Przed przechadzką możesz sprawdzić, jaka jest aktualna temperatura i pogoda w Międzyzdrojach, korzystając z gabloty meteorologicznej.

A po przechadzce po molo... noclegi Międzyzdroje

Po spacerze na turystów w pasażu przed molo czekają knajpki i pizzerie, w których można coś zjeść, a także miejsca, w których można zakupić pamiątki z Międzyzdrojów. Jeśli masz ochotę zaszaleć idealne będą dla ciebie imprezy w Międzyzdrojach. Jeżeli masz ochotę na wycieczkę statkiem do Świnoujścia lub niemieckich kurortów, możesz skorzystać z przystani morskiej. Dla turystów lubiących potańczyć Międzyzdroje proponują natomiast dyskotekę w pobliżu molo. Aby po dniu pełnym wrażeń móc spokojnie wypocząć, warto jednak zadbać o komfortowy nocleg w Międzyzdrojach. Ciekawe propozycje dla osób ceniących wygodę przedstawiają np. Apartamenty Laguna.

Więcej atrakcji w Międzyzdrojach

Jesteśmy członkiem:

Akceptujemy:

Visa Mastercard

Współpraca z:

Edomzil Atraveo Booking.com Home Away
RABAT 50 zł RABAT 50 zł RABAT 50 zł RABAT 50 zł RABAT 50 zł RABAT 50 zł
RABAT 50 zł!