Godziny pracy biura od 09:00 do 16:00

+48 91 311 11 12

Godziny pracy biura od 09:00 do 16:00

Kontakt:

+48 91 311 11 12

Apartamenty Laguna

Plaża w Świnoujściu

To najszersza plaża w Polsce, a i tak nieustannie się powiększa

Świnoujście – magiczne miasto na 44 wyspach

Nazwa miasta Świnoujście wzięła się od rzeki Świny, która uchodzi tutaj do Morza Bałtyckiego. Uzdrowisko jest jedynym w Polsce miastem położonym na 44 wyspach, z których tylko 3 (Wolin, Uznam, Karsibór) są zamieszkane. Kiedy wynajmiesz już swój apartament w Świnoujściu będziesz mógł opalać się i lepić babki z piasku można na najszerszej naturalnej plaży w naszym kraju.

Najstarsze uzdrowisko w regionie

Świnoujście jest najstarszym uzdrowiskiem w regionie. Wraz z rosnącą sławą miasta niedalekie ośrodki – Międzyzdroje i niemiecki Heringsdorf – również zadbały o status uzdrowiska. Dzięki sprzyjającym warunkom klimatycznym i doskonałemu zapleczu kuracjusze leczą się tutaj na schorzenia: układu nerwowego, ortopedyczne, kardiologiczne, reumatologiczne, górnych dróg oddechowych, endokrynologiczne, metaboliczne i dermatologiczne. Ponieważ pogoda w Świnoujściu jest często zaskakująco piękna - po zabiegach kuracjusze mogą beztrosko spacerować po nadmorskiej przedwojennej promenadzie albo patrzeć na Bałtyk, wędrując najszerszą plażą w Polsce. Co ciekawe, plaża w Świnoujściu, na skutek naturalnego zjawiska cofania się morza, staje się coraz szersza.

Tutejsza plaża to prawdziwy plac zabaw

Na świnoujskim nabrzeżu nie brakuje licznych atrakcji dla dzieci. Przede wszystkim nie ma w Polsce większej piaskownicy niż Świnoujście plaża. Wody opływające to nabrzeże są przy tym najcieplejsze na całej linii polskiego wybrzeża Bałtyku. Dzieci mogą zatem beztrosko lepić babki z piasku, budować fosy i zamki, a pod czujnym okiem swoich opiekunów zażywać też kąpieli wśród fal tej płytkiej części Morza Bałtyckiego, której dno ma bardzo łagodny spadek. Warto zaznaczyć, że niezmiennie od 2006 roku plaża zachodnia otrzymuje prestiżową Niebieską Flagę, która jest potwierdzeniem czystości i bezpieczeństwa kąpieliska. Na młodzież i dorosłych czekają kolejne wyjątkowe atrakcje. W sezonie letnim korzystać można ze zjeżdżalni wodnych, trampolin, skuterów wodnych i motorówek z pontonem. Przy ulicy Uzdrowiskowej znajduje się zejście na pierwszą w Polsce plażę dla psów o powierzchni 1000 metrów kwadratowych. Właściciele czworonogów mogą więc zainteresować apartamenty Świnoujście Uzdrowiskowa, dzięki czemu będą mieli blisko na spacery z pupilami. Wśród części turystów szczególne zainteresowanie budzi też plaża dla nudystów położona przy linii granicznej Świnoujście – Ahlbeck.

Po drugiej stronie Świny

Plaża w Świnoujściu ma łączną długość 10 km, przy czym odcinek 3,7 km ciągnie się nabrzeżem wyspy Uznam, a nieco ponad 6 km – nabrzeżem wyspy Wolin. Druga część plaży położona jest na wschód od wejścia do portu, dlatego też umownie nazywa się ją plażą wschodnią. Ze względu na spore oddalenie od uzdrowiskowej części kurortu i budynków mieszkalnych, te okolice są mniej popularne niż miejska plaża zachodnia. Plaża wschodnia jest przy tym znacznie węższa od zachodniej, brakuje tutaj też stanowisk dla ratowników wodnych, bo kąpielisko nie jest strzeżone. Z pewnością po tej stronie Świny można liczyć na mniejszą liczbę plażowiczów, jednak osoby uwielbiające zjeżdżalnie wodne i skutery powinny wybrać się na plażę miejską. A może chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym? Apartamenty Świnoujście blisko morza powinny być znakomitym rozwiązaniem.

Więcej atrakcji w Świnoujściu

Jesteśmy członkiem:

Akceptujemy:

Visa Mastercard

Współpraca z:

Edomzil Atraveo Booking.com Home Away
RABAT 50 zł RABAT 50 zł RABAT 50 zł RABAT 50 zł RABAT 50 zł RABAT 50 zł
RABAT 50 zł!