Godziny pracy biura od 09:00 do 16:00

+48 91 311 11 12

Godziny pracy biura od 09:00 do 16:00

Kontakt:

+48 91 311 11 12

Apartamenty Laguna

Pogoda w Świnoujściu

Słoneczne Świnoujście

Klimat Świnoujścia

Jeśli szukasz w Polsce miejsca o długich, piaszczystych plażach, gdzie możesz cieszyć się słońcem i spokojem, schłodzić stopy w Bałtyku lub skorzystać z wielu miejskich atrakcji turystycznych, to odpowiedź jest tylko jedna - Świnoujście. W podręcznikach napisano, że w Świnoujściu panuje klimat umiarkowany, który poprzez działanie ciepłego prądu atlantyckiego ma charakter wybitnie przejściowy. Jednak wśród osób, które odwiedziły apartamenty Swinoujscie, przeważająca jest opinia o atmosferze dobrej zabawy i wielu rozrywek zarówno dla najmłodszych, młodzieży, jak i dorosłych.

Polska kraina słońca

Świnoujście to jedno z miejsc w Polsce, gdzie najczęściej można cieszyć się słoneczną pogodą i wysoką temperaturą powietrza. Najwyższe średnie temperatury występują oczywiście w okresie wakacyjnym, gdy wynoszą ponad 20 stopni. Temperatura wody jest również jedną z najwyższych w kraju, w miesiącach letnich wynosi przeciętnie zaledwie około 1 stopnia mniej od temperatury powietrza. Plaża Świnoujście cieszy się wtedy sporym zainteresowaniem. Jak na miejscowość nadmorską, wiatr zazwyczaj nie jest zbyt silny. Co niezwykle ważne ze względów turystycznych, pogoda sztormowa występuje rzadko w tych rejonach. Charakterystyczne są natomiast długie, słoneczne okresy ze znikomymi opadami.

Więcej czasu na rozrywkę

Dzięki położeniu geograficznemu, dzień w Świnoujściu jest latem dłuższy o około godzinę niż w południowej Polsce. W połączeniu ze wspomnianymi wysokimi temperaturami stwarza to doskonałe możliwości do korzystania z rozrywek dostępnych w mieście i na plaży. Jest ich tak wiele, że możesz potrzebować sporo czasu, by każdej spróbować! Na szczęście noclegi Świnoujście zapewnią ci tyle czasu ile potrzebujesz!

Nie tylko latem!

Klimat poza miesiącami wakacyjnymi jest bardzo łagodny. Zima w Świnoujściu nie jest mroźna i obfita w opady śniegu, co pozwala na zwiedzanie zabytków również o tej porze roku. Wiosną i jesienią, gdy turystów jest znacznie mniej, a pogoda w Świnoujściu wciąż pozwala na aktywną rekreację, warto odwiedzić zabytki oferowane przez to miejsce. Uniknięcie wakacyjnego natłoku umożliwia zarówno dokładniejszą obserwację przyrody podczas długich spacerów, jak i bliższe poznanie historii miasta oraz pomników pamięci narodowej.

Każdy wraca do Świnoujścia

Jeśli przyjedziesz do Świnoujścia, na zawsze zapamiętasz tutejsze słońce, plaże i niesłychanie przyjazną atmosferę. Możesz być pewien, że po pierwszej wizycie jeszcze nie raz będziesz chciał tu wrócić. To prawdziwa perła wśród nadbałtyckich miejscowości. Z pewnością docenisz również panujący tu klimat. Przywykliśmy już, że nad polskim morzem nigdy nie można być pewnym jednego - pogody. Nie możesz jej zarezerwować, jak apartament w Świnoujściu z Apartamentami Laguna; lecz słońce świeci tu niemal całe lato, dzięki czemu tysiące turystów wracają ze Świnoujścia z piękną opalenizną!

Więcej atrakcji w Świnoujściu

Jesteśmy członkiem:

Akceptujemy:

Visa Mastercard

Współpraca z:

Edomzil Atraveo Booking.com Home Away
RABAT 50 zł RABAT 50 zł RABAT 50 zł RABAT 50 zł RABAT 50 zł RABAT 50 zł
RABAT 50 zł!