Godziny pracy biura od 09:00 do 16:00

+48 91 311 11 12

Godziny pracy biura od 09:00 do 16:00

Kontakt:

+48 91 311 11 12

Apartamenty Laguna

Rozrywka w Świnoujściu

Dobra rozrywka w Świnoujściu dla każdego
O Świnoujściu mówiono jeszcze do niedawna, że jedna jego część nigdy się nie budzi, a druga nigdy nie zasypia. W ostatnich latach to się zmieniło i dziś życiem tętnią obie części miasta. Nieważne jaką kochasz muzykę i jak lubisz się relaksować, możesz być pewien, że jeśli odwiedzisz to miasto, dobra rozrywka cię nie ominie.

Na poważnie i zabawowo
Kultura przez duże K pojawia się w Świnoujściu wraz z nastaniem sezonu turystycznego, kiedy zjeżdżają się gwiazdy estrady koncertujące przez całe lato w amfiteatrze. Już od połowy czerwca możesz delektować się koncertami muzyki organowej w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego, w kościele p.w. Chrystusa Króla. Pod koniec lata Świnoujście gości uczestników Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum non Profanum, a z początkiem jesieni we wszystkich salach koncertowych, w kościołach, zamkach i hotelach na terenie wyspy Uznam rozbrzmiewa muzyka jednego z krajów nadbałtyckich. Do połowy listopada trwa organizowany od ponad 20 lat Uznamski Festiwal Muzyczny.

W szalonych rytmach i na luzie
Jeśli kochasz tańczyć, masz szansę zrealizować swoje pasje, włączając się w Szalone Lato Tańca – Dance Yourself. W sierpniu Świnoujście rozbrzmiewa szantami. Piosenki żeglarskie i morskie dobiegają nie tylko ze scen, ale i pokładów żaglowców. Festiwalowi Muzyki Morskiej towarzyszą regaty i wycieczki z udziałem najpiękniejszych polskich i zagranicznych jednostek. Niezmiennie od 1966 na terenie Świnoujścia odbywa się też Festiwal Fama. Przez 2 tygodnie można uczestniczyć w niezwykłych koncertach i warsztatach artystycznych oraz doskonalić swoje umiejętności w ramach interdyscyplinarnych zajęć z pogranicza różnych dziedzin sztuki. Imprezy towarzyszące odbywają się z udziałem gwiazd polskiego filmu oraz scen artystycznych. Festiwalowe koncerty to nie jedyna rozrywka, jaką oferuje Świnoujście. Jeśli masz ochotę zwyczajnie zaszaleć, to warto odwiedzić któryś z licznych klubów muzycznych. Na terenie miasta przez cały rok funkcjonuje też znana z dobrej zabawy dyskoteka. Atrakcją może być także kino objazdowe Orange, które regularnie pojawia się z ciekawymi filmami.

Na ścieżkach rowerowych i plaży
Jeśli zapragniesz odpocząć na chwilę od koncertów i festiwalowej atmosfery, możesz, korzystając z roweru, odwiedzić liczne zabytki ulokowane zarówno po polskiej, jak i niemieckiej stronie miasta. Rowerem dotrzesz wszędzie, bo Świnoujście posiada największą liczbę ścieżek rowerowych w całej Polsce. Możesz też zrelaksować się, uczestnicząc w rozgrywanych każdego dnia meczach piłki plażowej. Świnoujska plaża jest także miejscem widowiskowych zawodów i pokazów kitesurfingowych z udziałem czołowych zawodników z Polski i świata. Zawdzięcza to odpowiednim warunkom wiatrowym. Ta będącą fuzją sportu i dobrej muzyki impreza z każdym rokiem gromadzi wielotysięczne rzesze fanów. W ramach projektu Plaża odbywają się też koncerty, zabawy, sportowe rozgrywki oraz spotkania z gwiazdami telewizji. Po pełnych emocji imprezach odpoczniesz w zaciszu wakacyjnego lokum. Właściwy relaks zapewnią ci Apartamenty Laguna.


Plaża w Świnoujściu

To najszersza plaża w Polsce, a i tak nieustannie się powiększa

Świnoujście – magiczne miasto na 44 wyspach

Nazwa miasta Świnoujście wzięła się od rzeki Świny, która uchodzi tutaj do Morza Bałtyckiego. Uzdrowisko jest jedynym w Polsce miastem położonym na 44 wyspach, z których tylko 3 (Wolin, Uznam, Karsibór) są zamieszkane. W Świnoujściu opalać się i lepić babki z piasku można na najszerszej naturalnej plaży w naszym kraju.

Historia Świnoujścia

5 najważniejszych faktów w historii Świnoujścia
Ile miast jest położonych na wyspach? A ile z tych miast leży na granicy państw? Jeśli udało ci się kiedykolwiek odwiedzić Świnoujście, to znasz przyjemniej jedno. Miasto ze względu na położenie geopolityczne ma bardzo ciekawą historię, choć dziś jest to przede wszystkim miejscowość wypoczynkowa, która niegdyś miała istotną pozycję o charakterze militarnym czy handlowym.

Początki istnienia miejscowości

Czy wiesz że już w XI wieku ujście Świny było ważnym punktem na solnym szlaku handlowym, którym transportowano towary ze Wschodu do Lubeki? Od 1230 roku istniała możliwość przeprawienia się przez rzekę promem, w końcu XIII wieku powstała przy punkcie celnym wieś West Swine.

Rozwój miejscowości w XVII i XVIII wieku

Pomorze od wieków było obiektem pożądania krajów graniczących z Morzem Bałtyckim. W wyniku różnych wojen region przechodził z rąk do rąk. Sytuacja się ustabilizowała gdy na mocy układu zawartego w 1721, Szczecin i okoliczne ziemie, w tym wyspy Uznam i Wolin zostały włączone do Prus. Aby zapewnić Prusom bezpośrednie połączenie z morzem i ominąć cła w Szwedzkim Szczecinie, padła decyzja o pogłębieniu rzeki Świny i rozbudowie portu, który znajdował się u jej ujścia.
W 1747 roku Świnoujście ogłoszono portem morskim.
Po raz pierwszy nazwy Świnoujście użyto w 1742 roku, na określenie osady, która powstawała wokół portu. Miejscowości otrzymała prawa miejskie w 1765 roku.

Zmiana charakteru miasta z handlowego na wypoczynkowy

W latach 1874-1880 przekopany został kanał Królewski (dziś Kanał Piastowski), który połączył Świnę z Zalewem Szczecińskim. Jednocześnie, przez rozdzielenie wyspy Uznam, powstała wyspa Karsibór. Wybudowanie kanału oraz pogłębienie koryta Świny stały się przyczyną zaniku znaczenia Świnoujścia, jako miasta handlowego, ponieważ statki zyskały bezpośrednie połączenie do Szczecina.
Piękna plaża i łagodny klimat wabiły przyjezdnych, XIX wiek to rozwój walorów wypoczynkowych, powstaje Park Zdrojowy, Promenada i połączenie kolejowe z Berlinem.
Podczas II wojny światowej rozpoczęto rozbudowę morskiej floty, a Świnoujście zyskało znaczenie militarne. Dopiero w 1948 roku port w Świnoujściu zmienił charakter z wojennego na handlowo - rybacki.

Zabytki – świadectwa minionych epok

Niewiele miast posiada tyle zabytkowych budowli co Świnoujście. Fort Gerharda to nadmorska twierdza na wyspie Wolin, kiedyś ważny element w linii obrony wybrzeża, dziś atrakcyjny turystycznie punkt na mapie dla zwiedzających. Takich miejsc miasto oferuje bardzo dużo, wystarczy wspomnieć piękny Park Zdrojowy, Promenadę czy najwyższą w Europie latarnię morską.

Miasto w toku burzliwych dziejów przeżywało wiele transformacji, dziś to miejscowość typowo wypoczynkowa, wychodząca naprzeciw potrzebom przyjezdnych. Świnoujście posiada szeroki wybór bazy noclegowej. Na szczególną uwagę zasługuje oferta Apartamentów Laguna, a szczególnie komfortowo wyposażonych apartamentów nad samym morzem.

Zabytki Świnoujścia

W krainie 44 wysp

Wczasy w Świnoujściu okażą się interesujące nie tylko dla wielbicieli leniuchowania na plaży czy typowych w nadmorskich kurortach rozrywek. Wśród ulubionych miejsc turystycznych w Polsce położone na czterdziestu czterech wyspach Świnoujście wyróżnia się różnorodnością atrakcji turystycznych. Po rozkoszach plażowania, po wyprawie szlakiem rowerowym, pieszym lub kajakowym czy na przykład wizycie w spa powinieneś na pewno poświęcić trochę czasu i uwagi ciekawym miejscom i zabytkom w Świnoujściu.

Aby w pełni skorzystać z atrakcji turystycznych w Świnoujściu, powinieneś dobrze zaplanować urlop, przede wszystkim zadbać o nocleg w lokum spełniającym twoje wymagania. Apartamenty Laguna mogą zaoferować ci zarówno małe studio, jak i apartament z trzema sypialniami, dostosowując jednocześnie położenie miejsca do twoich oczekiwań urlopowych.

Świat rybaków i żeglarzy

Niezależnie od tego, który apartament wybierzesz, na twojej trasie zwiedzania musi znaleźć się świnoujska latarnia morska. Położona na wyspie Wolin, wybudowana 1854 roku i mierząca 64,8 m budowla jest najwyższą latarnią na polskim wybrzeżu i jedną z najwyższych w Europie, co więcej – to też najwyższa na świecie latarnia wybudowana z cegły.

Poznając przeszłość Świnoujścia, trafisz do Muzeum Rybołówstwa Morskiego na Placu Rybaka. W tym najstarszym w mieście niewielkim budynku z roku 1806 mieścił się dawny Ratusz, a także wszystkie urzędy miejskie i państwowe. Dziś prezentuje turystom zbiory dokumentujące historię miasta, a także dawne rybołówstwo – z jego narzędziami połowowymi, modelami łodzi i statków rybackich i przyrządami nawigacyjnymi.

Morskie wojowanie i wojowanie z morzem

Morze nie tylko karmiło dawnych mieszkańców Świnoujścia, stanowiło też niemałe zagrożenie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach obrony przed atakami z morza, zainteresuje cię na pewno Twierdza Świnoujście na wyspie Wolin. Fort Gerharda jest najlepiej zachowanym artyleryjskim fortem pruskim w Europie. Dziś znajduje się tu Muzeum Obrony Wybrzeża.

W czasie pokoju morze nie odpoczywa. Przekonasz się o tym, podziwiając wybudowane w latach 1818 – 1923 świnoujskie falochrony – na wyspie Uznam Falochron Zachodni ze Stawą Młyny (znakiem nawigacyjnym w kształcie wiatraka), stanowiącą jeden z symboli Świnoujścia oraz Wschodni na wyspie Wolin - najdłuższy kamienny falochron kamienny w Europie: o długości 1400 metrów w głąb morza.

Dużo, dużo i jeszcze więcej

Ten krótki tekst da ci tylko przedsmak bogactwa zabytków Świnoujścia. Wypocząwszy w komfortowym lokum, wybranym dla ciebie przez Apartamenty Laguna, masz do wyboru kolejne atrakcje historyczne: piękną dzielnicę nadmorską w stylu retro, największy w kraju Park Zdrojowy, cmentarze i szesnastowieczny kościółek w Karsiborze, basen U-bootów, reprezentacyjny budynek Kapitanatu Portu, dziewiętnastowieczną stocznię czy wreszcie szesnastokilometrową Cesarską Promenadę. A i to nie wszystko…


Gastornomia w Świnoujściu


Moc kulinarnych atrakcji w Świnoujściu
Świnoujście to miasto o niezwykłej lokalizacji. Jako jedyne w Polsce położone jest na wyspach: 3 większych - Uznam, Wolin i Karsibór oraz 44 małych, niezamieszkanych przez człowieka. Może dzięki wyjątkowemu położeniu jedzenie w Świnoujściu smakuje tak dobrze? Szeroki przekrój restauracji sprawi, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Eleganckie restauracje i klimatyczne knajpki
O najlepsze restauracje w danej lokalizacji warto zapytać miejscowych, którzy wiedzą, gdzie potrawy są wyśmienite, a klienta traktuje się z sympatią. Restauracje w Świnoujściu oferują niemal wszystkie rodzaje kuchni. Po zwiedzaniu możesz wybrać się na obiad do lokalu serwującego dania włoskie, azjatyckie, polskie czy typowo lokalne. Pobyt nad morzem nie byłby udany, gdyby nie pyszne potrawy ze świeżo poławianych ryb i owoców morza. Do charakterystycznych dla regionu przysmaków należą m.in.: ryba faszerowana warzywami czy naturalnie wędzona, a także szczupak a'la schabowy. Restauracje Świnoujście ulokowane są głównie w centrum i na wybrzeżu. Niekiedy warto przejść dłuższą trasę, by spośród mijanych lokali wybrać ten właściwy.

Odkrywając ciekawe miejsca i nowe smaki
W Świnoujściu ciekawe miejsca nie należą do rzadkości. Decydując się na noclegi w tej pięknej miejscowości, nie omieszkaj zobaczyć najwyższej nad Bałtykiem latarni morskiej, z której roztacza się wspaniały widok na otaczającą miasto naturę. Będąc na wybrzeżu, odwiedź również zabytkową dzielnicę nadmorską - pośród pięknych budynków poczujesz klimat XIX-wiecznego kurortu. Interesujące dzieła architektury położone są również przy Cesarskiej Promenadzie Spacerowej, która zachęca do odbywania wielogodzinnych przechadzek. Po długim zwiedzaniu należy uzupełnić siły porcją wyśmienitego lokalnego jedzenia. Dobra restauracja Świnoujście nie jedna. Wiele z nich oferuje zachodniopomorskie przysmaki, czyli potrawy złożone głównie z ryb.

Zakwaterowanie w pobliżu restauracji
Wybierając nocleg w Świnoujściu, postaw na komfort i wysoką jakość. Apartamenty Laguna polecane są przez wielu turystów ze względu na przestrzeń, wygodę, a także bliskie położenie atrakcji turystycznych. Od apartamentów niedaleko również do dobrych restauracji, oferujących potrawy regionalne i wielu kuchni świata. Jeśli chodzi o Świnoujście mapa restauracji, w tym mieście roi się od często odwiedzanych przez turystów lokali. Polecić można zwłaszcza te, które wyspecjalizowały się w podawaniu dań kuchni zachodniopomorskiej. W końcu wybierając się w podróż, warto spróbować nowych, pozwalających poznać kulturę regionu smaków. Najlepsze restauracje często okazują się niepozorne - ukryte w wąskich uliczkach nie przyciągają krzykliwymi szyldami. Warto podpytać miejscowych o lokale, które pozostaną w twojej pamięci na długo.Świnoujście i dzieci

Z dziećmi i dla dzieci

Wakacje rodzinne wymagają doskonałej organizacji, najważniejsze jest, byś wybrał dobrze położony i odpowiedni dla twojej rodziny nocleg (w tym pomogą ci Apartamenty Laguna), a także zaplanował szeroki wachlarz rozrywek dla ciebie i bliskich.

Na plaży

Świnoujska plaża oferuje wypoczynek tak różnorodny, że każdy znajdzie coś dla siebie. Rodziców z dziećmi ucieszy nowoczesna baza ratownicza na płytkim strzeżonym kąpielisku. Rodzinne wczasy nad morzem to nie tylko opalanie się i budowle z piasku. Z dzieckiem młodszym skorzystasz z placu zabaw, ze starszym wypożyczysz kajak lub łódkę albo zagrasz na jednym z plażowych boisk. Dziesięciokilometrowa plaża w Świnoujściu to również miejsce długich spacerów, podczas których twoje pociechy mogą zebrać kolekcję muszli, a po sztormie nawet kawałki bursztynu.

Aktywny maluch i nastolatek

Rodzinne wakacje powinny być rozrywką, ale też uczyć dzieci zdrowego stylu życia. Na szczęście dla ciebie, Świnoujście to nie tylko plaża, o czym przekonasz się, organizując aktywny wypoczynek dla siebie i bliskich. Maluchy możesz zabrać na jeden z wielu placów zabaw, choć zapewne najbardziej ucieszy je drewniane miasteczko ze statkiem pirackim. W razie niepogody dzieci zaprasza sala zabaw Fiku Miku. Ze starszymi dziećmi aktywnie spędzisz czas na boiskach, kortach albo urządzeniach tzw. siłowni zewnętrznej. Jeżeli nabierzecie ochoty na mocniejsze wrażenia, dostarczy ich wam park linowy Bluszcz.

Po ziemi i po wodzie

Miasto na wyspach to raj dla rodzin, które chcą aktywnie spędzać czas, wędrować i zwiedzać. Możesz zorganizować wczasy rodzinne na szlakach pieszych, rowerowych i kajakowych. Nie musisz zabierać własnego sprzętu, w Świnoujściu wypożyczysz i rowery, i kajaki. Jeżeli preferujecie wycieczki rowerowe, do waszej dyspozycji pozostają liczne szlaki rowerowe, m.in. szlak rowerowy „Dookoła wyspy Karsibór” czy szlak „Świdny las” (ok. 28 km). Jeżeli jesteś rodzicem nastolatków, możesz im zaproponować spływ kajakowy, szlak „44” w delcie Starej Świny prowadzący między licznymi wysepkami. Niezapomniana przygoda gwarantowana. Dla dzieci przyjemną niespodzianką będzie wycieczka zielonym pociągiem. Trasa kolejki Świnoujście Express uwzględnia najciekawsze miejsca w mieście. Do waszej dyspozycji pozostają też statki wycieczkowe – a wybór macie niemały: rejs wodolotem, katamaranem, tramwajem wodnym, statkiem pirackim…

Baw i ucz

Zabytki, w które obfituje Świnoujście, a także jego położenie poszerzą horyzonty twoich potomków. Twierdzę na wyspach możecie poznawać indywidualnie lub skorzystać z oferty zwiedzania zorganizowanego czterokilometrową ścieżka dydaktyczną, czyli „Szlakiem fortyfikacyjnym”. Równie fascynująca jest przyroda, z którą możesz zapoznać latorośle – czeka na was największy w Polsce Park Zdrojowy, plac edukacji przyrodniczej na wyspie Karsibór, Ptasi rezerwat - Karsiborska Kępa oraz Rezerwat Karsiborskie Paprocie.
Pogoda w Świnoujściu


Słoneczne Świnoujście

Klimat Świnoujścia
Jeśli szukasz w Polsce miejsca o długich, piaszczystych plażach, gdzie możesz cieszyć się słońcem i spokojem, schłodzić stopy w Bałtyku lub skorzystać z wielu miejskich atrakcji turystycznych, to odpowiedź jest tylko jedna - Świnoujście. W podręcznikach napisano, że w Świnoujściu panuje klimat umiarkowany, który poprzez działanie ciepłego prądu atlantyckiego ma charakter wybitnie przejściowy. Jednak wśród osób, które odwiedziły Apartamenty Laguna, przeważająca jest opinia o atmosferze dobrej zabawy i wielu rozrywek zarówno dla najmłodszych, młodzieży, jak i dorosłych.

Polska kraina słońca
Świnoujście to jedno z miejsc w Polsce, gdzie najczęściej można cieszyć się słoneczną pogodą i wysoką temperaturą powietrza. Najwyższe średnie temperatury występują oczywiście w okresie wakacyjnym, gdy wynoszą ponad 20 stopni. Temperatura wody jest również jedną z najwyższych w kraju, w miesiącach letnich wynosi przeciętnie zaledwie około 1 stopnia mniej od temperatury powietrza. Jak na miejscowość nadmorską, wiatr zazwyczaj nie jest zbyt silny. Co niezwykle ważne ze względów turystycznych, pogoda sztormowa występuje rzadko w tych rejonach. Charakterystyczne są natomiast długie, słoneczne okresy ze znikomymi opadami.

Więcej czasu na rozrywkę
Dzięki położeniu geograficznemu, dzień w Świnoujściu jest latem dłuższy o około godzinę niż w południowej Polsce. W połączeniu ze wspomnianymi wysokimi temperaturami stwarza to doskonałe możliwości do korzystania z rozrywek dostępnych w mieście i na plaży. Jest ich tak wiele, że możesz potrzebować sporo czasu, by każdej spróbować!

Nie tylko latem!
Klimat poza miesiącami wakacyjnymi jest bardzo łagodny. Zimy nie są mroźne i obfite w opady śniegu, co pozwala na zwiedzanie zabytków również o tej porze roku. Wiosną i jesienią, gdy turystów jest znacznie mniej, a pogoda w Świnoujściu wciąż pozwala na aktywną rekreację, warto odwiedzić zabytki oferowane przez to miejsce. Uniknięcie wakacyjnego natłoku umożliwia zarówno dokładniejszą obserwację przyrody podczas długich spacerów, jak i bliższe poznanie historii miasta oraz pomników pamięci narodowej.

Każdy wraca do Świnoujścia
Jeśli przyjedziesz do Świnoujścia, na zawsze zapamiętasz tutejsze słońce, plaże i niesłychanie przyjazną atmosferę. Możesz być pewien, że po pierwszej wizycie jeszcze nie raz będziesz chciał tu wrócić. To prawdziwa perła wśród nadbałtyckich miejscowości. Z pewnością docenisz również panujący tu klimat. Przywykliśmy już, że nad polskim morzem nigdy nie można być pewnym jednego - pogody. Nie możesz jej zarezerwować, jak miejsca w Apartamentach Laguna; lecz słońce świeci tu niemal całe lato, dzięki czemu tysiące turystów wracają ze Świnoujścia z piękną opalenizną!


Noclegi w Świnoujściu

Świnoujście - miasto pięknych snów
Dla wielu idealny wyjazd wiąże się z pobytem nad polskim morzem. Miękki piasek, gorąca plaża, ciepła bryza i widoki nie do opisania... Noclegi blisko morza zapewniają stały dostęp do największych atrakcji wybrzeża. Przyciągają komfortem, zachwycają doskonałą lokalizacją. Dokładnie tak, jak Apartamenty Laguna.

Najlepsze apartamenty w Świnoujściu
Decydując się na noclegi Świnoujście, weź pod uwagę lokalizację, w której będziesz najczęściej przebywać. Jeśli planujesz intensywne zwiedzanie miasta i okolic, najwygodniej będzie wynająć kwaterę w centrum. Jeśli jednak Twoim celem jest wypoczywanie na wybrzeżu, postaw na noclegi blisko morza. Kwatery Świnoujście to przybytki różnego typu: hotele, pensjonaty, apartamenty. Najwięcej komfortu oferują te ostatnie, a dobrać je można w zależności od potrzeb. W zakres Apartamentów Laguna wchodzą zarówno małe, jednoosobowe studia, jak i mieszkania z trzema sypialniami, mogące wygodnie służyć maksymalnie ośmiu osobom. Świnoujście noclegi z basenem to z kolei wymarzona lokalizacja dla osób, potrzebujących wodnego odpoczynku z dala od zatłoczonej plaży.

Odpoczynek po długim zwiedzaniu
Do najokazalszych zabytków położonego na trzech wyspach miasta, należy bez wątpienia najwyższa nad Bałtykiem latarnia morska. 64,8 metra to wysokość, z której roztaczają się wspaniałe widoki na miasto i okoliczne krajobrazy. Poza tym Świnoujście pełne jest pamiętających XIX wiek konstrukcji. Należą do nich m.in.: zachodni falochron z wiatrakiem - jako charakterystyczny obiekt pomaga statkom wejść do portu; Fort Gerharda - potężna warownia, służąca niegdyś do obrony przed atakami z morza czy Muzeum Rybołówstwa, mające swoją siedzibę się w najstarszym budynku w mieście. Po kilkugodzinnym zwiedzaniu każdemu należy się odpoczynek. Hotel Świnoujście to dobry wybór dla wszystkich, którzy chcą eksplorować miasto i jego okolice.

Komfortowe noclegi dla każdego
Jeśli chodzi o Świnoujście apartamenty cieszą się tu niezwykłą popularnością. Wynajmują je biznesmeni, freelancerzy, globtroterzy i rodziny z dziećmi. Mieszkania tego typu położone są w różnych lokalizacjach, dlatego wybór odpowiedniego dostosować można w zależności od potrzeb. Świnoujście hotele to szeroka gama różnego rodzaju budynków - pod wynajem na każdą kieszeń. Wiele z nich ma w standardzie różne udogodnienia, jak np. Apartamenty Laguna. Przed wyborem hotelu sprawdź, czy ma on w ofercie wystarczająco dużo miejsca do zaparkowania samochodu, basen, WiFi, saunę i restaurację. By obyło się bez nieprzyjemnych niespodzianek, zapoznaj się również z godzinami pracy recepcji. Wybieraj w Świnoujście kwatery odpowiadające Twoim potrzebom. W końcu wyjazd nad morze ma być przyjemny również pod względem miejsca noclegu!Apartamenty w Świnoujściu

4 sposoby na udane wczasy w Świnoujściu

Marzą ci się chwile odpoczynku w oderwaniu od codziennych obowiązków? Wybierz wczasy w Świnoujściu i daj się porwać jego atrakcjom. To piękne i stare miasto oferuje wyjątkowe miejsca do zwiedzenia, stylowe kawiarnie i restauracje oraz wygodną bazę noclegową, gdzie każdy znajdzie odpowiednie dla siebie miejsce.

Atrakcje Świnoujścia – gdzie najciekawiej spędzisz czas

Decydując się na wczasy w Świnoujściu, nie zapomnij odwiedzić najciekawszych miejsc:
• najwyższej na polskim wybrzeżu Latarni Morskiej, gdzie po długiej wspinaczce nagrodą jest niewiarygodna panorama otaczającej przyrody i widok na falochrony zbudowane w ujściu Świny,
• Muzeum Rybołówstwa Morskiego w siedzibie dawnego ratusza,
• pozostałości po fortyfikacjach naziemnych z XIX w., Fortu Anioła i Fortu Zachodniego,
• Parku Zdrojowego, położonego na obszarze 58h, projektu Petera Josefa Lene ze starodrzewiem liczącym ok. 150 lat.
Atrakcji turystycznych jest znacznie więcej, warto tez przejść przez granicę i odwiedzić naszych zachodnich sąsiadów.

A może wycieczka drogą morską?

Jeżeli pragniesz morskiej przygody na pokładzie wycieczkowego statku, Świnoujście ma w ofercie wiele propozycji. Możesz wykupić bilet na katamara, wodolot czy w tramwaj wodny. Wiele propozycji rejsowych uwzględnia odwiedzenie ciekawych miejsc takich jak Latarnia Morska, Fort Gerharda lub wycieczki po porcie Świnoujścia.
Podróż morska do Skandynawii? Czemu nie, z portu w Świnoujściu wypływają promy, dzięki którym można pokonać Morze Bałtyckie i odwiedzić sąsiednie kraje.

Zadbaj o zdrowie i zrelaksuj się. Aktywny wypoczynek na plaży

Bliska odległość kwatery do morza to niepodważalna zaleta dla turystów. Dostępne do wynajęcia w Świnoujściu apartamenty przy plaży to doskonała propozycja dla tych, którzy chcą przede wszystkim wypoczywać w blasku słońca na piaskach bałtyckiego wybrzeża. Pobyt na plaży nie wiąże się jednak jedynie z leżeniem na kocyku. Coraz częściej można się spotkać z wieloma ofertami aktywnego spędzania wolnego czasu. Na plaży królują sporty wodne, takie jak windsurfing, kitesurfing i skimboard.

Najlepsze noclegi w Świnoujściu – Apartamenty Laguna

Po spędzeniu aktywnego dnia na plaży czy na zwiedzaniu atrakcji turystycznych, jedynym o czym marzy każdy turysta jest miły i wygodny pokój, w którym można się porządnie wyspać i wypocząć po trudach całego dnia.
Warto przyjrzeć się ofercie tanich apartamentów w Świnoujściu, kwatery do wynajęcia są dostosowane cenowo do możliwości finansowych turystów, a spragnieni odrobiny luksusu znajdą go w przestronnych apartamentach nad morzem.
Apartamenty Laguna to wygodne, przytulne i komfortowo wyposażone pokoje. Jak w każdym atrakcyjnym turystycznie mieście, również kwatery w Świnoujściu nie zawsze standardem odpowiadają wymaganiom przyjezdnych. Wynajmując pokój z oferty przygotowanej przez Apartamenty Laguna, możesz być pewny najwyższego poziomu obsługi i profesjonalizmu w podejściu do potrzeb klienta.
Apartamenty Laguna czekają na ciebie.

Promy do Szwecji ze Świnoujścia

Odpoczynek na pełnym morzu
Świnoujście to malownicze miasto, położone w północno-zachodniej Polsce, nad Świną i Morzem Bałtyckim. Lokalizacja jest jego głównym atutem - jako jedyna miejscowość w naszym kraju, Świnoujście rozciąga się na terytorium 3 większych i 41 małych wysp. Umiejscowienie wręcz zaprasza do tego, by korzystać z promowych wycieczek do nieodległej Skandynawii.

Zacumuj w szwedzkim porcie!
Promy Świnoujście kursują w wielu kierunkach - najpopularniejszym jest bez wątpienia Szwecja. Promy Szwecja Świnoujście płyną codziennie, a kompletne rozkłady rejsów znaleźć można na stronie wybranego przewoźnika. Świnoujście Ystad prom prowadzi do malowniczego miasta, położonego w południowej Szwecji. W Ystad zobaczysz m.in. zabytkowe drewniane budynki, piękny kościół Maryi Panny ulokowany w centrum czy gotycki kościół św. Piotra. W 2007 roku konsorcjum firm podjęło starania, by połączenie promowe Świnoujście - Ystad realizowane było w ramach unijnego programu "Autostrady Morskie". Promy do Szwecji nie kończą się jednak na przystanku docelowym Ystad.

Może do Trelleborg?
Świnoujście Trelleborg to kolejna popularna wśród zwiedzających trasa. Położone w południowej Szwecji miasto dysponuje jednym z największych w całej Skandynawii portów promowych, co już wydaje się być wystarczającym powodem do odbycia wycieczki. Prom Szwecja to niezapomniane wrażenia - dość wspomnieć ciągnącą się w nieskończoność powierzchnię morskiej tafli, w którą można zapatrzeć się w ciągu kilkugodzinnej podróży. Promy trasę Trelleborg Świnoujście pokonują średnio w siedem godzin. Prom do Szwecji cena to pytanie często zadawane przez zwiedzających. Bilet dla dorosłego na linię Świnoujście Ystad lub Świnoujście Trelleborg zakupisz w cenie do 200 złotych. Na trasie Świnoujście Szwecja prom jest najrozsądniejszym rozwiązaniem pod względem czasowym. Poza tym rejsy do Szwecji dostarczają wielu pięknych przeżyć!

Dokąd ze Świnoujścia?
Podejmując decyzję o przyjeździe do Świnoujścia, z pewnością nastawiłeś się na zobaczenie miasta. Po kilkudniowym zwiedzaniu i wypoczynku w komfortowych Apartamentach Laguna wydaje ci się, że widziałeś już wszystko? Świnoujście wycieczki to opcja dla ciebie! Przyjeżdżając na Zachodnie Pomorze, odsłoniłeś przed sobą niemal nieograniczone możliwości eksplorowania innych, położonych nad Morzem Bałtyckim krajów. Świnoujście Szwecja prom to nie wszystko! Możesz wybrać również trasę Świnoujście Kopenhaga i zwiedzić stolicę Danii na własną rękę. Twoim marzeniem jest zobaczenie fiordów? Promy do Norwegii powinny pomóc je spełnić. Prom do Anglii również wydaje się być dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza dla tych, którzy nie przepadają za podróżowaniem samolotem.
Świnoujscie i Niemcy

Świnoujście - miasto na pograniczu
Świnoujście to miasto o wyjątkowej lokalizacji. Położone jest na trzech większych wyspach: Uznam, Wolin i Karsibór, a także czterdziestu jeden małych, niezamieszkanych wysepkach. Świnoujście graniczy bezpośrednio z niemieckim powiatem Vorpommern-Greifswald, a większa część terytorium wyspy Uznam należy do naszego zachodniego sąsiada.

Odwiedziny w Niemczech
Położenie Świnoujście Uznam zachęca do częstych wizyt na terenie Niemiec. Między dwoma państwami kursują różnego rodzaju autobusy Niemcy Polska. W niemieckiej części wyspy znajduje się Park Natury Wyspa Uznam, w którego skład wchodzi 9 rezerwatów. Można tu zobaczyć m.in.: torfowiska, pastwisko z suchoroślami, słone łąki i wydmy, klify porośnięte buczyną, a także kolonie mewy śmieszki, rybitwy zwyczajnej i innych ptaków morskich. Autokar Niemcy Polska to najlepszy sposób na przedostanie się na niemiecką stronę wyspy Uznam. Na wycieczkę do Niemczech decyduje się wielu zamieszkałych w świnoujskich apartamentach turystów, a także mieszkańców Wybrzeża. Autokary Niemcy kursują w Świnoujściu pod znakiem Linii Europejskiej, przemierzając granicę Niemcy - Polska kilka razy dziennie. W autokarze płacić można w euro i złotówkach.

Ze Świnoujścia do Skandynawii
Promy ze Świnoujścia kursują głównie w kierunku Skandynawii. Turyści często pytają o prom do Karlskrony - najbliższy odpływa jednak z Gdyni. Ze Świnoujścia można dostać się promem bezpośrednio do Ystad - urokliwego miasteczka, położonego w południowej Szwecji. Promy Polska Szwecja dają możliwość wzbogacenia wyjazdu do Świnoujścia o piękne doświadczenia, związane ze zwiedzaniem Skandynawii. Bo skoro już jesteś nad Bałtykiem, dlaczego nie zdecydować się na przejażdżkę promem i dodanie szwedzkich atrakcji turystycznych do swojego planu? Prom Skandynawia gwarantuje niezapomniane przeżycia na morzu!

Świnoujście - miasto pełne atrakcji
Każdy, kto przyjeżdża do miasta położonego na kilkudziesięciu wyspach, najpierw zapoznaje się z najważniejszymi atrakcjami. Nie był naprawdę w Świnoujściu ten, kto nie widział ponad 64-metrowej latarni morskiej, uznanej za najwyższą nad Bałtykiem. Świnoujście wyspa Uznam również ma wiele do zaoferowania. Autokarem Niemcy Polska można przedostać się na niemiecką stronę, by zwiedzić malowniczy Park Natury Wyspa Uznam. O wrażeniach z całego pobytu w dużej mierze decydują również noclegi. Tych w Świnoujściu wiele. Hotele, apartamenty, schroniska, pensjonaty - każdy wybiera według własnych potrzeb. Apartamenty Laguna oferują bardzo wysoki komfort. Zarówno globtroterzy, jak i biznesmeni czy rodziny z dziećmi poczują się w nich wygodnie i przytulnie. Świnoujście to wyjątkowe miasto - chyba nie trzeba więcej argumentów, by je odwiedzić?Dojazd do Świnoujścia

Świnoujście – najprostsze sposoby na dojazd do miasta

Niezależnie jaki jest twój cel podróży do Świnoujścia, czy planujesz wypoczynek, czy jest to tylko przystanek w podróży biznesowej, najlepiej planowanie podróży zacząć od dokładnego sprawdzenia środków lokomocji, którymi można dojechać do Świnoujścia.

Dojazd do Świnoujścia pociągiem

Do Świnoujścia można dostać się z każdego miasta Polski korzystając z pociągów. Specyficzny układ Świnoujścia sprawia, że pociągiem do centrum miasta można dojechać z dwóch stron. Dworzec PKP znajduje się po prawej stronie miasta, na wyspie Wolin; żeby dostać się do centrum miasta na wyspie Uznam, trzeba skorzystać z przeprawy promem. Do centrum można dojechać również od strony Niemiec. Niemiecka kolej UBB ma swoją stację przy ulicy 11 Listopada. Stwarza to możliwość dogodnego połączenia z innymi niemieckimi miastami.

Przeprawa promowa w mieście i na morzu

W Świnoujściu dla właścicieli samochodów podróżujących miedzy wyspami, na których leży miasto jest uruchomiona przeprawa promowa. Promy kursują na liniach Świnoujście – Warszów oraz Centrum. Są one dostępne dla wszystkich samochodów osobowych i ciężarowych o masie do 3 ton.
Z portu w Świnoujściu można wyruszyć promem w rejs do krajów Skandynawii oraz do Niemiec. Oferta przewozowa znajduje się na stronach poszczególnych przewoźników.

Połączenia lotnicze ze Świnoujściem

• Najbliższy port lotniczy znajduje się 12km od Świnoujścia w Heringsdorfie, w sezonie wakacyjnym działa połączenie lotnicze między Warszawą a Heringsdorfem. Raz w tygodniu w soboty odbywa się przelot tam i z powrotem. Natomiast w ciągu tygodnia odbywają się przeloty do Wiednia, Berna, Monachium i Zurychu.
• W oddalonym o 70 km Szczecinie znajduje się lotnisko Szczecin – Goleniów, tam lądują samoloty które latają na trasie między Szczecinem a Warszawą oraz takimi miastami europejskimi jak Londyn, Dublin czy Oslo.

Ciekawe propozycje przewozowe dla turystów

W Świnoujściu jest kilka firm, które specjalizują się w przewozach turystów oraz organizowaniu wycieczek. Ciekawą propozycją jest przejażdżka dorożką oraz rejsy morskie z przewodnikiem, połączone ze zwiedzaniem ciekawych obiektów turystycznych i portu w Świnoujściu.

Atrakcyjna oferta noclegowa Apartamentów Laguna

Kiedy już podejmiesz decyzję o tym jak dojechać do Świnoujścia, warto poszukać dobrego miejsca na nocleg. Oferta Apartamentów Laguna to wynajem apartamentów w sezonie wakacyjnym. Możesz wybrać cos dla siebie z bogatej oferty kwater, zlokalizowanych w mieście i okolicach. Na szczególną uwagę zasługują apartamenty nad morzem, gdzie bliskość plaży sprawia, że niezależnie od celu i długości pobytu, możesz wspaniale zrelaksować się i wypocząć w obecności potęgi morza. Sprawdź ofertę noclegową Apartamentów Laguna i ciesz się komfortowym pobytem.Lato w Świnoujściu

Świnoujście letnim klimatem słynie

Lato, lato w Świnoujściu
Dawniej w wielu miejscach, nie tylko nad morzem, można było usłyszeć przebój sławiący plaże i wszelakie rozrywki w Kołobrzegu. Dziś, to samo należałoby wyśpiewać o Świnoujściu, które w ostatnich latach ulepszyło swoją infrastrukturę turystyczną. Bogate w atrakcje dla przyjezdnych, piaszczyste plaże i ciepły, jak na nadmorskie standardy w Polsce, klimat, powodują, że coraz więcej osób decyduje się na wczasy w Świnoujściu

Lato w Świnoujściu obfite w słońce
Malownicze Świnoujście, położone na 44 wyspach w tym kilkudziesięciu niezamieszkanych, znane jest wśród nadmorskich miejscowości ze stosunkowo stabilnego jak na te okolice klimatu. Zdecydowana przewaga dni ciepłych i słonecznych, nad okresem pełnym deszczu, skutkuje bardzo wysoką średnią temperaturą, która latem wynosi ok 20-21 stopni. Ponadto, średnia opadów oscylująca w okolicy 500mm rocznie, jest bardzo niska. Zbawienny wpływ na pogodę ma ciepły prąd atlantycki, dzięki któremu temperatury są tu wyższe niż w innych nadmorskich kurortach. Lato w Świnoujściu naprawdę sprzyja turystyce, rekreacji i wypoczynkowi w każdym charakterze.

Atrakcje na każdym kroku
Świnoujście, jako miejscowość turystyczna, gwarantuje odwiedzającym nadzwyczajną wprost ilość atrakcji. Miłośnicy zabytków i obiektów znaczących historycznie z pewnością zachwycą się licznymi fortami, Parkiem Zdrojowym z XIX wieku i willami z końca XIX i początku XX wieku. Bardziej aktywni mogą liczyć na rozrywki angażujące fizycznie na plaży i w jej najbliższych okolicach. Warto znaleźć w Świnoujściu kwatery, by zostać tam na dłużej i skorzystać ze wszystkich dostępnych rozrywek.

Opalisz się "na raka"!
Gdy zdecydujesz się opuścić swoje miejsce noclegowe w Świnoujściu, z pewnością musisz udać się na plażę. Najwytrwalsi potrafią niemal do zmroku wygrzewać się w piekącym słońcu i pieczołowicie pracować nad idealną opalenizną. Nawet jeśli nie jesteś amatorem całodziennego leżakowania, podczas zabaw na plaży lub kąpieli w morzu zdążysz się sowicie zarumienić. A naprawdę, ze Świnoujścia nie sposób wrócić bladym!

Świnoujście wciąga
To miejsca ma to do siebie, że chce się tu wracać. Często korzysta się z tych samych hoteli lub kwater prywatnych w Świnoujściu. Warto jednak rozważyć wynajęcie apartamentu w Świnoujściu, jak np. Apartamentów Laguna. Korzystanie z tego rodzaju noclegu daje dużą swobodę wypoczywania, a także gwarancję oddzielenia od sąsiadów, co zwykle szczególnie cenią sobie wczasowicze podczas wakacji w Świnoujściu. Jeśli raz spróbujesz, z pewnością nigdy tego nie zapomnisz, a Świnoujście już zawsze będzie kojarzyło ci się z wypoczynkiem, dobrą zabawą i nadzwyczaj przyjaznym klimatem.

Zima w Świnoujściu

Spędź niezapomnianą zimę nad morzem!
Ten, kto nad morze przyjeżdża tylko w szczycie sezonu, naprawdę nie wie, co traci. Mniejsza liczba turystów, niższa cena za noclegi w Świnoujściu, ale przede wszystkim wyjątkowej urody przyroda i łatwiejsze przyswajanie jodu przez organizm to argumenty przemawiające za tym, żeby nad Bałtyk przyjechać też zimą.

Uzdrowisko czynne przez cały rok
Kapryśna zimowa pogoda ani temperatura znacznie niższa niż latem nie są w stanie powstrzymać kuracjuszy z Polski i Niemiec przed zabiegami leczniczymi, którymi poddawać mogą się w Świnoujściu. Urok uzdrowiskowego miasteczka, który latem tętni życiem i gwarem tysięcy turystów, widać w pełni po sezonie. Apartamenty w Świnoujściu, na przykład Apartamenty Laguna, wynajmują wtedy osoby, które chcą podreperować zdrowie, pooddychać dobroczynnym jodem, ale też pozwiedzać zatłoczone latem atrakcje i pospacerować gwarnymi w sezonie alejkami. Do Świnoujścia przyjeżdżają chętnie ludzie odczuwający dolegliwości reumatologiczne, kardiologiczne, neurologiczne, metaboliczne, dermatologiczne czy układu oddechowego.

Świnoujście kwatery prywatne idealne na ferie i dla złapania oddechu
Miasto znacznie spokojniejsze zimą niż latem to idealne miejsce na rodzinny odpoczynek. Majestatyczne morskie fale pozwalają nawet najmłodszym turystom złapać oddech od codzienności, a długie spacery po plaży napełniają energią i dobroczynnym jodem. Dorośli chętnie przyjeżdżają do tego uzdrowiska, aby zregenerować siły po codziennej gonitwie i stresach w pracy. W Świnoujściu można bowiem nie tylko oddawać się zabiegom leczniczym, ale też fizjoterapeutycznym, regenerującym, kosmetycznym i relaksującym.

Zimowe atrakcje, które trzeba zobaczyć
Wbrew powszechnej opinii zima wcale nie jest nad Bałtykiem martwym sezonem. Świnoujście kwatery cieszą się wówczas dużym powodzeniem szczególnie wśród osób starszych i rodzin z dziećmi. Oferta Świnoujścia o tej porze roku jest bardzo bogata. O ile tylko pogoda i temperatura na to pozwolą, warto wybrać się na długi spacer plażą, po falochronach albo promenadą. Falochrony powstały na przełomie 2. i 3. dekady XIX wieku. Obiekty wzniesione z kamienia na polecenie władcy Prus były wówczas uznawane za cud techniki. Krótszy Falochron Zachodni z unikatową latarnią morską Stawa Młyny przetrwał bez przeróbek, a konstrukcję liczącego 1,4 km Falochronu Wschodniego trzeba było wzmocnić żelbetonem. Warto zobaczyć jeszcze XIX-wieczny zespół fortyfikacji - do dzisiaj w doskonałym stanie zachowały się 3 z 4 pruskich fortów: Gerharda, Anioła i Zachodni. Po trudach wędrówki odetchnąć można w Parku Zdrojowym założonym w XIX stuleciu albo patrząc na Bałtyk ze szczytu latarni morskiej. Miłośnicy zabytków sakralnych nie mogą ominąć średniowiecznego kościoła filialnego Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.Wakacje i urlop w Świnoujściu

Zachwycić się Świnoujściem

To nie jest średniowieczne miasto. Jednak Świnoujście zachwyca nietypowym wyspiarskim położeniem oraz zabytkami XIX - wiecznych osiągnięć portowych. Przyciągnie fascynatów rybołóstwa, militariów, historii polskich portów i stoczni. A także tych, którzy chcą w luksusowej atmosferze spędzić czas wolny od pracy. Cesarska Promenada i największy w Polsce Park Zdrojowy zachęcają do złożenia odwiedzin temu miastu. Zwłaszcza, jeśli na turystę czekają luksusowe apartamenty w Świnoujściu.

Ułatwić sobie dojazd i zaplanować odpoczynek
Dojazd nad polskie morze dla wielu z nas kojarzy się z uciążliwą trasą. Można rozwiązać ten problem. Dla osób z województw zachodnich pomocne mogą być niemieckie drogi, jednak do Świnoujścia można dojechać także pociągiem lub wybrać się samolotem. Krótkie trasy lotnicze na terenie Polski stają się coraz bardziej popularne. Pogoda nad Morzem Bałtyckim bywa kapryśna, co do zasady lepsza w lipcu niż w sierpniu. Jeśli planujesz urlop, zwróć uwagę na atrakcje, które zajmą twój czas w przypadku deszczu. Nawet jeśli dopisze słońce, temperatura w wietrzny dzień może nie być na tyle wysoka, by leżenie na plaży sprawiało przyjemność. Na szczęście oferta Świnoujścia to coś więcej niż tylko szerokie pasmo piasku.

Dla każdego coś dobrego
Wielu mężczyzn zainteresują zabytki portowe i wojenne. Liczne forty: Gerharda, Anioła i Zachodni, a także falochrony, są realnym świadectwem morskiej i obronnej historii Świnoujścia. Niektórych może zainteresuje fakt, że przy Forcie Anioła znajduje się kameralna galeria - winiarnia. Zadowoli tych, którzy chcą wrócić do wynajętego apartamentu na wieczór przy lampce wina.
Oprócz szlaków pieszych i rowerowych, Świnoujście to także dobrze zachowane zabytki sakralne, w tym kościółek w Karsiborze z XVII wieku, czyli z czasów, gdy przebiegał tędy szlak handlowy. Natomiast na spacer można się wybrać nie tylko po urokliwym Parku Zdrojowym. Niedaleko zabudowań miejskich, gdzie jest Świnoujście i kwatery wczasowiczów, na wyspie Uznam znajduje się wzgórze Golm. Jest to najwyższe wzniesienie w tym rejonie. Widać z niego całe uzdrowisko oraz port. Dzięki zniesieniu granicy kuracjusze z Polski mogą bez problemu podziwiać ten widok - na Zalew Szczeciński, Morze Bałtyckie oraz Świnoujście.

Znaleźć noclegi w Świnoujściu
Odpowiednia kwatera jest niejednokrotnie gwarantem udanego urlopu. Apartamenty Laguna, wśród których znajdziesz zarówno małe, jak i obszerne mieszkania na wynajem w czasie urlopu, to doskonały wybór noclegu. Zwłaszcza, że w ofercie pojawia się hasło: Świnoujście kwatery prywatne, dzięki czemu zyskasz dużo wyższą jakość wypoczynku niż w pensjonacie lub hotelu. Będziesz mógł cieszyć się urlopem w pełni, a Świnoujście i wczasy w tym mieście pozostawią miłe, niezatarte wspomnienie.

Jesteśmy członkiem:

Akceptujemy:

Visa Mastercard

Współpraca z:

Edomzil Atraveo Booking.com Home Away
RABAT 50 zł RABAT 50 zł RABAT 50 zł RABAT 50 zł RABAT 50 zł RABAT 50 zł
RABAT 50 zł!