Godziny pracy biura od 09:00 do 16:00

+48 91 311 11 12

Godziny pracy biura od 09:00 do 16:00

Kontakt:

+48 91 311 11 12

Apartamenty Laguna

Zabytki w Międzyzdrojach

Międzyzdroje - co zwiedzić, co zobaczyć?

Położone na malowniczej wyspie Wolin nadbałtyckie miasto przyciąga miłośników sprzyjającego wypoczynkowi klimatu. Jednak zarówno wilki morskie, jak i plażowe leniwce, znajdą tutaj coś więcej niż wodę, piasek i słońce; a więc co zobaczyć w Międzyzdrojach?

Świadectwo historii Międzyzdrojów

Jeśli pogoda w Międzyzdrojach nie dopisze, miasto zaprasza na klimatyczny spacer śladem nadmorskiej architektury. Ochroną konserwatorską objęte są głównie położone bliżej Bałtyku dzielnice, skupiające Park Zdrojowy oraz zabytkowe budynki kurortu. Chronione są również zabudowania sakralne: XIX-wieczny kościół powołania św. Piotra Apostoła oraz kaplica zakonna ss. boromeuszek Stella Matutina z początku XX w. Oko turystów cieszą również dawny Dom Zdrojowy, dawna remiza ratownictwa brzegowego oraz znajdująca się przy ulicy Za Torem 1 wieża ciśnień. Spacerując po Międzyzdrojach, w różnych częściach miasta zauważysz piękne wille i pensjonaty. Prawdopodobnie zabytkowe - znajduje się tutaj kilkadziesiąt zachowanych w dobrym stanie budowli z przełomu XIX/XX wieku. Apartamenty Międzyzdroje pozwalają na zobaczenie ich wszystkich. Wybierając zakwaterowanie w mieście, z łatwością dotrzesz w każdy jego zakątek.

Noclegi w Międzyzdrojach - wszędzie blisko

Przebywając w mieście gwiazd, nie sposób ominąć molo w Międzyzdrojach, które w 2005 roku zyskało status przystani morskiej. Pierwsze powstało w 1885 roku - przez lata niszczone i odbudowywane, w obecnym kształcie zaczęło odradzać się w 1994. Solidna żelbetowa konstrukcja, zakończona przystanią pasażerską, dziś przyciąga wycieczkowiczów. Międzyzdroje kwatery to dobra lokalizacja, by dostać się również do innych miejskich atrakcji. Wzorowaną na hollywoodzkim Bulwarze Promenadę Gwiazd najlepiej odwiedzić na wakacjach, w czasie festiwalu. Co roku zostawiają tutaj swój ślad najpopularniejsze osobistości polskiego kina, telewizji czy muzyki. Jeśli przechadzka tą aleją pozostawiła niedosyt, w Międzyzdrojach możesz odwiedzić również Gabinet Gwiazd, czyli interesujące muzeum figur woskowych. Noclegi Międzyzdroje dają możliwość zobaczenia wszystkich atrakcji w okolicy, zatem... Dokąd wybierzesz się w pierwszej kolejności?

Międzyzdroje wczasy - najlepsze!

Woliński Park Narodowy to dobry pomysł, zwłaszcza, gdy chcesz zobaczyć Zagrodę Pokazową Żubrów - obserwuj dostojne stado z wysokości zadaszonego tarasu, więc nawet wtedy, gdy temperatura i warunki atmosferyczne nie sprzyjają. Następnie możesz udać się do Przyrodnicznego Muzeum w Międzyzdrojach, którego ogród stanowi schronienie rzadko występujących ptaków drapieżnych: bielika oraz największej polskiej sowy - puchacza. W salach muzealnych wraz z całą rodziną odkryjesz bogate zbiory nadmorskiej flory i fauny, a także innych elementów przyrody nieożywionej. Międzyzdroje kwatery prywatne, a w szczególności komfortowe apartamenty Laguna, położone są w niewielkiej odległości od najważniejszych atrakcji. Dzięki temu zaznasz zbawiennego odpoczynku między wycieczkami w kolejne miejsca.

Więcej atrakcji w Międzyzdrojach

Jesteśmy członkiem:

Akceptujemy:

Visa Mastercard

Współpraca z:

Edomzil Atraveo Booking.com Home Away
RABAT 50 zł RABAT 50 zł RABAT 50 zł RABAT 50 zł RABAT 50 zł RABAT 50 zł
RABAT 50 zł!