Godziny pracy biura od 09:00 do 16:00

+48 91 311 11 12

Godziny pracy biura od 09:00 do 16:00

Kontakt:

+48 91 311 11 12

Apartamenty Laguna

Zabytki Świnoujścia

W krainie 44 wysp

Wakacje w Świnoujściu okażą się interesujące nie tylko dla wielbicieli leniuchowania na plaży czy typowych w nadmorskich kurortach rozrywek. Wśród ulubionych miejsc turystycznych w Polsce położone na czterdziestu czterech wyspach Świnoujście wyróżnia się różnorodnością atrakcji turystycznych. Po rozkoszach plażowania, po wyprawie szlakiem rowerowym, pieszym lub kajakowym czy na przykład wizycie w spa powinieneś na pewno poświęcić trochę czasu i uwagi ciekawym miejscom i zabytkom w Świnoujściu. Aby w pełni skorzystać z atrakcji turystycznych w Świnoujściu, powinieneś dobrze zaplanować urlop, przede wszystkim zadbać o nocleg w lokum spełniającym twoje wymagania. Apartamenty Swinoujscie oferowane przez Apartamenty Laguna mogą zaoferować ci zarówno małe studio, jak i apartament z trzema sypialniami, dostosowując jednocześnie położenie miejsca do twoich oczekiwań urlopowych.

Świat rybaków i żeglarzy

Niezależnie od tego, który apartament Swinoujscie wybierzesz, na twojej trasie zwiedzania musi znaleźć się świnoujska latarnia morska. Położona na wyspie Wolin, wybudowana 1854 roku i mierząca 64,8 m budowla jest najwyższą latarnią na polskim wybrzeżu i jedną z najwyższych w Europie, co więcej – to też najwyższa na świecie latarnia wybudowana z cegły. Poznając przeszłość Świnoujścia, trafisz do Muzeum Rybołówstwa Morskiego na Placu Rybaka. W tym najstarszym w mieście niewielkim budynku z roku 1806 mieścił się dawny Ratusz, a także wszystkie urzędy miejskie i państwowe. Dziś prezentuje turystom zbiory dokumentujące historię miasta, a także dawne rybołówstwo – z jego narzędziami połowowymi, modelami łodzi i statków rybackich i przyrządami nawigacyjnymi.

Morskie wojowanie i wojowanie z morzem

Morze nie tylko karmiło dawnych mieszkańców Świnoujścia, stanowiło też niemałe zagrożenie. Jeżeli interesuje cię historia Świnoujścia i chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach obrony przed atakami z morza, zainteresuje cię na pewno Twierdza Świnoujście na wyspie Wolin. Fort Gerharda jest najlepiej zachowanym artyleryjskim fortem pruskim w Europie. Dziś znajduje się tu Muzeum Obrony Wybrzeża. W czasie pokoju morze nie odpoczywa. Przekonasz się o tym, podziwiając wybudowane w latach 1818 – 1923 świnoujskie falochrony – na wyspie Uznam Falochron Zachodni ze Stawą Młyny (znakiem nawigacyjnym w kształcie wiatraka), stanowiącą jeden z symboli Świnoujścia oraz Wschodni na wyspie Wolin - najdłuższy kamienny falochron kamienny w Europie: o długości 1400 metrów w głąb morza.

Dużo, dużo i jeszcze więcej

Ten krótki tekst da ci tylko przedsmak bogactwa zabytków Świnoujścia. Swinoujscie noclegi wybrane dla ciebie przez Apartamenty Laguna pomagają ci wypocząć, dzięki czemu jesteś w doskonałym nastroju do wyboru kolejnych atrakcji historycznych: pięknej dzielnicy nadmorskiej w stylu retro, największego w kraju Parku Zdrojowego, cmentarzy i szesnastowiecznego kościółka w Karsiborze, basenie U-bootów, reprezentacyjnego budynku Kapitanatu Portu, dziewiętnastowiecznej stoczni czy wreszcie szesnastokilometrowej Cesarskiej Promenady. A i to nie wszystko...

Więcej atrakcji w Świnoujściu

Jesteśmy członkiem:

Akceptujemy:

Visa Mastercard

Współpraca z:

Edomzil Atraveo Booking.com Home Away
RABAT 50 zł RABAT 50 zł RABAT 50 zł RABAT 50 zł RABAT 50 zł RABAT 50 zł
RABAT 50 zł!